HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

HERKONU


  Dünyayı değiştiren internet siteleri!

  Paylaş
  avatar
  Herkonu Forum Sitesi
  Admin
  Admin

  Kayıt tarihi : 26/01/08
  Kadın
  Mesaj Sayısı : 1543
  Burç Sembolü : Burcunuzun Sembolü Lütfen
  Medeni Durumu : Evli
  Yasaklanma Sebebi Yasaklanma Sebebi : ---
  Sevdiğim Sözler Sevdiğim Sözler : Söylemediğin sözün hakimi,
  söylediğin sözün mahkumusun.
  ________________________

  Alim konuşuyorsa ; Bilirim susmasını ,
  Zalim konuşuyorsa ; Bilirim susmamasını !
  Cahil konuşuyorsa ; Bilirim susturmasını ,
  Bilmediğim konuda ; Bilirim konuşmamasını..
  _______________________

  Körden DeğiL!! Nankörden,
  YüzSüzden DeğiL!! 2 YüzLüden,
  Tipi Bozuk OLandan DeğiL!! Sütü Bozuk OLandan Kork...
  _______________________

  Ne kimseyi bir Hırs UğRuna Satarım..
  Ne de Kimseye yaLakaLık Yaparım..
  Ben Sadece,
  Bendeki doğruLarı Yaşarım..!.
  Site Puanı Site Puanı : 1337
  Rep Puanı Rep Puanı : 32

  Dünyayı değiştiren internet siteleri!

  Mesaj tarafından Herkonu Forum Sitesi Bir Ptsi 27 Ara. 2010, 3:10 pm


  Wikipedia

  Eskiden CD üzerinde ansiklopediler ve sanal eğitim setleri vardı. İnternet ile birlikte bilgi bulmak kolaylaştı, özellikle Wikipedia, hemeh her konuda bilgiyi bir araya getiren dev bir ansikolpedi oldu.

  Dünyayı değiştiren bu site gezegendeki en yaygın bilinen bilgi kaynaklarından biri olmasına karşın kullanıcılar tarafından düzenleniyor. Kasıtlı ya da kasıtsız içerdiği yanlış bilgiler yüzünden akademik çevrelerde tanınan bir kaynak değil. Pratik bilgi edinmek için iyi bir araç.


  Amazon

  İnternet üzerinden ticaret devrimini gerçekleştiren bu sitede satıcının çenesini yorması devri sona erdi. Herkes aynı ürün tanımlarını okuyor ve az sayıda eleman ile satış mümkün oluyor.

  Amazon geniş ürün çeşidi, dev depolama alanı ve de ücretsiz kargo ile tuttu.  Hotmail

  Eskiden POP3 e-posta sunucularından okunan e-postalar sunucudan çekilerek siliniyordu. Hotmail her yerden aynı e-postalara erişim imkanı sunarak bir devrim yaptı. Günümüzde Windows Live Hotmail olarak hayatına devam ediyor.  LiveJournal

  Facebook gibi sosyal ağların atası diyebiliriz. Aslında bir blog hizmeti ama sosyal ağları popüler kılan durum güncelleme özelliğine sahip.


  Facebook

  400 milyon kullanıcı ve Google ile yarışan bir site 2003 yılında hayata başladı. İçince durum güncellemeleriyle yazı, resim, video paylaşmak mümkün. En önemli özelliği kullanıcıların gerçek isimleriyle üye olması ve bu sayede günlük hayatta tanıştıkları insanları, çevrelerini eklemeleri.

  GeoCities

  İnternete yeni adım atanların kendi internet sitelerini kurdukları ilk adresi oldu. İş akademik çevrelerden çıkıp ev hanımlarına kadar halka ve tabana indi. Yahoo'ya satıldı ve uzun süre devam ettikten sonra geçtiğimiz aylarda hayata veda etti. GIF animasyonlarının popüler olduğu günler...

  Twitter

  Twitter Facebook'tan küçük olsa da ve 3 yıl sonra kurulsa da önemli bir rakip. İnternet sitesi olmaksızın anlık paylaşım yapmayı sağlayan bu mikro blog hizmeti aslında bir RSS gibi kullanılıyor. Ünlüler rahatsız edilmeden mesajlarını halkla paylaşabiliyor.

  Flickr ve YouTube

  Flickr internet üzerinde site açmadan, trafiğe para vermeden fotoğraf albümlerini paylaşmayı, YouTube da aynı şekilde video paylaşmayı sağlayarak dünyayı değiştirdi. İnternet üzerinden video indirmek yerine online izleme alışkanlığı kazandırdı.

  Digg

  İnternet bilgiyle dolu, herkes bir şeyler paylaşıyor ama hangisi önemli, hangisi çöp? Cevabı demokrasi veriyor, kullanıcılar içeriğin popularitesini oyluyor böylece herkesle aynı şeyleri görebiliyorsunuz.

   Forum Saati Salı 18 Ara. 2018, 4:09 pm