HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

HERKONU


  Bize yarın birşey olsa çocuklarımız ne olacak?

  Paylaş
  avatar
  Herkonu Forum Sitesi
  Admin
  Admin

  Kayıt tarihi : 26/01/08
  Kadın
  Mesaj Sayısı : 1543
  Burç Sembolü : Burcunuzun Sembolü Lütfen
  Medeni Durumu : Evli
  Yasaklanma Sebebi Yasaklanma Sebebi : ---
  Sevdiğim Sözler Sevdiğim Sözler : Söylemediğin sözün hakimi,
  söylediğin sözün mahkumusun.
  ________________________

  Alim konuşuyorsa ; Bilirim susmasını ,
  Zalim konuşuyorsa ; Bilirim susmamasını !
  Cahil konuşuyorsa ; Bilirim susturmasını ,
  Bilmediğim konuda ; Bilirim konuşmamasını..
  _______________________

  Körden DeğiL!! Nankörden,
  YüzSüzden DeğiL!! 2 YüzLüden,
  Tipi Bozuk OLandan DeğiL!! Sütü Bozuk OLandan Kork...
  _______________________

  Ne kimseyi bir Hırs UğRuna Satarım..
  Ne de Kimseye yaLakaLık Yaparım..
  Ben Sadece,
  Bendeki doğruLarı Yaşarım..!.
  Site Puanı Site Puanı : 1337
  Rep Puanı Rep Puanı : 32

  Bize yarın birşey olsa çocuklarımız ne olacak?

  Mesaj tarafından Herkonu Forum Sitesi Bir Çarş. 27 Ekim 2010, 1:41 pm

  Başka birinin bakımı ile yaşayabilen çocukların aileleri olarak ;

  Bizden sonra çocuklarımıza ne olacak? Kim ilgilenecek? Kime muhtaç kalacak ? Başka hangi yakını bizim gibi bakabilir?Başka bir yakınımıza daha bu ağır sorumluluğu yüklemek doğrumu?

  “Bugün ben varım ve sağlıklıyım bakabiliyorum bana bir şey olursa çocuğumuza ne olacak” diye yıllardır çareler arayanlar para bırakmayı, birisini vasi gösterip mülk bırakmayı, çeşitli kuruluşlarla iş birliği içinde sorunu çözmeyi denedik ama olmadı. Para ve mal mülk bırakmak çocuğumuza bakmaz, en yakını olsa dahi başka biri daha bu sorumluluğu gönül rızasıyla almak istemiyor, zorunlu isteklerde ona huzur ve güven içinde bir yaşam sağlamaz.

  Başka birinin bakımı ile yaşayabilen engellilerde bu kaygıları taşımaktadır. Bakım hem bakan için hem de bakılan için tarifi imkansız bir sorumluluk ve sabır işidir. Bakılan kişi de başka birinin hayatını işgal ettiği için bakan kişinin bireysel hayatını kısıtladığı için huzursuz olur ve vicdan azabı duyarak yaşam kalitesini düşürür.

  Tüm bu kaygılar Engelsiz Hayat Sigorta Sistemi ile ortadan kalkmıştır.

  Engelsiz Hayat Sisteminde sigortalı poliçeleri AXA Sigorta Hayat ve Emeklilik A.Ş. güvencesindedir. Poliçeler yıllık düzenlenmektedir. Engelli değil yakını sigorta edilmekte ve bu kişinin vefat etmesi halinde bakım hakkı doğmaktadır. Sigortalı olacak kişinin akrabalık bağı olması şart değildir. 18-60 yaş arası herkes olabilir ve lehdar olarak engellinin bakımını isteyebilir.

  Sistemde profesyonel bakım sorumluluğunu mülk varlığı ve idari gücü yerinde olan vakıflar almaktadır. Sisteme girecek vakıflar incelenmekte ve vakıflar genel müdürlüğünün de kontrolünde olarak bu sisteme girip bakım taahhütü vermektedirler. Noter onaylı taahhütname her sigortalıya verilmektedir.

  Vakıflar engellilerin yakınları vefat ettikten sonra ömür boyu en iyi şekilde yaşamaları için sorumluluk alıyor. Bu sorumluluk karşılığında da engelli yakınının vefatı halinde doğacak sigorta tazminatını AXA dan alıyor. Vakıflar kanun gereği bu parayı “şartlı vakfiye” olması nedeniyle amacı dışında kullanamaz, bu parayla alacağı gayrimenkul veya devlet bonosunu elinden çıkartamaz oradan gelen kira geliri ve benzeri gelirlerle bakım merkezlerinin aylık ödemesini yapar. Şartlı vakfiyeler vakıflar genel müdürlüğünün direkt denetimindedir.

  Vakıf engelliyi kendi bakım merkezinde yada engellinin yaşadığı ikamete en yakın özel bakım merkezinde bakıma almaktadır. Bakım merkezleri sık denetlenen profesyonel ve ticari kuruluşlardır iyi baktıkları sürece aylık ödemelerini alacaklar ve para kazanacaklardır. Denetimlerde kötü bir bakım izlenimi doğarsa hemen bakım merkezi değiştirilecektir.

  Ayrıntılı bilgi almak isteyen ailelere gruplar halinde veya bireysel olarak bilgilendirme yapılmaktadır.

  Sistem kardeşi, babası ve yeğeni için bu konuda çözüm arayan Adem Kuyumcu tarafından 5 yıllık uluslar arası bir araştırmanın sonucunda kurulmuştur. Adem Kuyumcu kendi yakınları için kurduğu sistemde çok uzun vadeli düşünerek sistemin içindeki her kurumun en güvenilir şekilde çalışmasını ve ucu açık hiçbir unsur olmamasını sağlamıştır.

  Konuyla ilgili olarak www.engelsizhayatmerkezi.com adresinden de bilgi alınabilir.

   Forum Saati Salı 18 Ara. 2018, 3:14 pm