HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

HERKONU


  Sade(ce) Mutluluk

  Paylaş
  avatar
  Herkonu Forum Sitesi
  Admin
  Admin

  Kayıt tarihi : 26/01/08
  Kadın
  Mesaj Sayısı : 1543
  Burç Sembolü : Burcunuzun Sembolü Lütfen
  Medeni Durumu : Evli
  Yasaklanma Sebebi Yasaklanma Sebebi : ---
  Sevdiğim Sözler Sevdiğim Sözler : Söylemediğin sözün hakimi,
  söylediğin sözün mahkumusun.
  ________________________

  Alim konuşuyorsa ; Bilirim susmasını ,
  Zalim konuşuyorsa ; Bilirim susmamasını !
  Cahil konuşuyorsa ; Bilirim susturmasını ,
  Bilmediğim konuda ; Bilirim konuşmamasını..
  _______________________

  Körden DeğiL!! Nankörden,
  YüzSüzden DeğiL!! 2 YüzLüden,
  Tipi Bozuk OLandan DeğiL!! Sütü Bozuk OLandan Kork...
  _______________________

  Ne kimseyi bir Hırs UğRuna Satarım..
  Ne de Kimseye yaLakaLık Yaparım..
  Ben Sadece,
  Bendeki doğruLarı Yaşarım..!.
  Site Puanı Site Puanı : 1337
  Rep Puanı Rep Puanı : 32

  Sade(ce) Mutluluk

  Mesaj tarafından Herkonu Forum Sitesi Bir Paz 03 Ekim 2010, 1:42 pm  "Karmaşık olmayan karmalar hayata anlam katar. Karma yapılar toplumları zenginleştirir. Karma duygular da bireyleri".
  Bu düşünceler çevremde gölgelendiğim bazı insanların düşünceleri. "Gölgelendiğim" diyorum çünkü onların ışıkları arkalarından vuruyor, aydınlatmıyor yüzlerini. Yüzleri aydın olanlar mutlu insanlardır. Onların yüzleri ise karanlıktır. Sadece aydınlık olduklarını sanıyorlar.

  Ne demek mi şimdi bu!

  Tema şu ki" mutluluk sadeleşmekle" gelir.
  Yani sadelik mutluluk getirir. Matruşka bebekler gibiyiz. Duygularımızı kavramların içine soka soka hislerimizi şoka uğrattık. Bunun paralelinde kişilik kimliklerimizi de ışık hızında değiştirdik.Yok olma pahasına ucuzca! Matruşkalar nasıl küçükten büyüğe nasıl birbirini kapatıyorsa gizleyerek; bizlerde küçüklüğümüzden başlayıp büyüdükçe kimliklerimizi soktuk hünerlice birbirinin içine. Kişiliğimizle saklambaç oynadık ruhumuz ve bedenimiz arasında! Anormalliklerimizi normalleştirmek için "uygarlık" kılıfına soktuk ve çağdaşlaştık böylece.Çağdaşlaşarak ne kadar var olduk acaba? Var olurken ne kadar gerçekten "mutlu" olduk..
  Mutluluk nedir ki aslında?
  Mutluluk, kirlilerden kurtulmak temize çıkmaktır belki de. Ya da düşünce denizinde derinlerden mercan çıkarmak vurgun yemek pahasına! Yankılanmayı göze alıp yüreklice bağırmak bir zirveden, Ezelden beri hür yaşamak belki de. Bir dört yol ağzından tek yola sapabilmek, kaplumbağa gibi kabuğuna sığınmadan dağların koynuna sokulabilmek usulca! Hayat yamaçlarından uçurumlara düşmeyi göze alıp geçebilmek cesaretlice! Umutlar dibe vurduğunda bile ayaklanabilmek yediveren gül misali. Bu muammalar ve tanımlar sürer gider dünya yörüngesinin yordanamayan yolunda.


  Umutlar mutluluğun ışığıdır. Onu güçlendirir. Besler ve sınarlar. Algılananlar alaca ise aydınlatmazlar etraflarını. Alaca düşünceler sel gibi siler önlerine her çıkanı ama telafi etmezler yıktıklarını.


  Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz?
  Alışkanlık ile bilenmiş "keskin" yalan bıçaklarıyla doğradık doğrularımızı hiç acımadan! Gizemlerimizi gizilleştirdik belki ama yinede katıksız-saf düşüncelerimizi kaçak imgelerimize teslim etmeyelim bence. Ruh ve beden arasında köprüler kuralım ki, "mutsuz insanlar sadece kendini mutlu etmek isteyenlerdir" sözünün hakkını verelim mutlu olarak yaşamımızda!

  Tuba Kayserili

   Forum Saati Paz 20 Ocak 2019, 7:34 pm