HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

HERKONU

Similar topics


   Çocuklara sağlık verecek aşılar

   Paylaş

   *nemo*
   Misafir

   Çocuklara sağlık verecek aşılar

   Mesaj tarafından *nemo* Bir Paz 27 Ocak 2008, 3:03 pm

   5'li aşı ile çocuklar daha sağlıklı olacak...   Önleyici sağlık hizmeti kapsamında başlatılan 0-6 yaş arası çocuklara yönelik başlatılan 5'li aşı uygulamasına Van'da başlandı.

   Van Eğitim Sağlık Ocakları'nda düzenlenen törenle başlatılan 5'li aşı uygulaması kapsamında çocuklara aşı yapıldı.

   Daha önceki yıllarda eczanelerde parayla satın alınan aşılarında aralarında bulunduğu 5'li aşı uygulamasının en önemli ayağı, çocukların gelecekte daha sağlıklı bireyler olmasını sağlaması. Özellikle çocuk yaşta yakalanılan ve ileriki dönemlerinde kanser gibi maddi ve manevi birçok kayıplar verdiren hastalıklara karşı çocuklar artık ücretsiz aşı ile daha sağlıklı olacak.

   Çocuklarını aşıya getiren annelere aşının özelliği görevliler tarafından anlatıldı. Yapılan aşının ardından düzenlenen törende konuşan Vali Yardımcısı Ömer Özcan, boğmaca, tetanos, çocuk felci ve Hib (menenjit) aşılarının hepsinin artık 5'li olarak tek bir enjeksiyonda yapıldığını belirtti.

   Sağlıkta birçok yeni projeye geçildiğini ifade eden Özcan, "Vatandaşın sağlığı korunurken en az şekilde etkilenmesi için gerekli önlemleri alıyoruz. Bugün yapılan 5'li aşı uygulaması daha önce eczanelerde vatandaşlara ücretli satılıyordu. Hedefimiz, vatandaşlarımızın sağlığını kaybetmemesi, hastalıkların önlenmesi ve sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde yapılmasıdır." dedi.

   CİHAN

   Alinti: haber3

    Similar topics

    -

    Forum Saati Ptsi 25 Haz. 2018, 8:13 am