HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

HERKONU

Similar topics


   ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ ATLI TERAPİ

   Paylaş
   avatar
   Herkonu Forum Sitesi
   Admin
   Admin

   Kayıt tarihi : 26/01/08
   Kadın
   Mesaj Sayısı : 1543
   Burç Sembolü : Burcunuzun Sembolü Lütfen
   Medeni Durumu : Evli
   Yasaklanma Sebebi Yasaklanma Sebebi : ---
   Sevdiğim Sözler Sevdiğim Sözler : Söylemediğin sözün hakimi,
   söylediğin sözün mahkumusun.
   ________________________

   Alim konuşuyorsa ; Bilirim susmasını ,
   Zalim konuşuyorsa ; Bilirim susmamasını !
   Cahil konuşuyorsa ; Bilirim susturmasını ,
   Bilmediğim konuda ; Bilirim konuşmamasını..
   _______________________

   Körden DeğiL!! Nankörden,
   YüzSüzden DeğiL!! 2 YüzLüden,
   Tipi Bozuk OLandan DeğiL!! Sütü Bozuk OLandan Kork...
   _______________________

   Ne kimseyi bir Hırs UğRuna Satarım..
   Ne de Kimseye yaLakaLık Yaparım..
   Ben Sadece,
   Bendeki doğruLarı Yaşarım..!.
   Site Puanı Site Puanı : 1337
   Rep Puanı Rep Puanı : 32

   ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ ATLI TERAPİ

   Mesaj tarafından Herkonu Forum Sitesi Bir Paz 02 Kas. 2008, 11:39 am

   24.10.08 - İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü(İSÖM), İstanbullu zihinsel özürlüler için, İngiltere ve ABD'de yaygın olarak kullanılan Atla Tedavi yani Hippoterapi uygulamalarını başlattı.
   istanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Özürlüler Müdürlüğü, zihinsel özürlülerin rehabilitasyonu için önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. İSÖM artık, tıp dilinde Hippoterapi olarak adlandırılan Atla Terapi yöntemini İstanbullu zihinsel özürlü çocuklara ücretsiz olarak veriyor. İlk olarak Florya Özürlüler Yaz Kampı'nda başlayan uygulamanın ilerleyen dönemlerde yaygınlaştırılması hedefleniyor.


   Atla Tedavi - Hippoterapi nedir?
   Tıp dünyasında "Hipoterapi" adı verilen atla terapi yöntemi, atın çok boyutlu hareketleri kullanılarak, özürlü çocukların duygusal, zihinsel ve fiziksel gelişimlerine yardımcı olan alternatif ve tamamlayıcı bir tedavi yöntemi.


   KİMLER YARARLANIYOR? İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü'nün İstanbul'un 12 ilçesinde bulunan Zihinsel Özürlüler eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim alan zihinsel özürlü çocuklardan, zihinsel gelişim gösterebilecek durumda olanlar fizyoterapistler ve psikologlar tarafından seçiliyor. Seçilen çocuklar, kendilerine hazırlanan programlar çerçevesinde haftanın belirli günlerinde Florya'da bulunan özürlüler Yaz Kampı'na götürülerek Fizyoterapist ve binicilik eğitmenlerinin gözetiminde hippoterapi seanslarına katılıyor.
   Florya Özürlüler Yaz Kampı'nda 3 atla başlayan seanslara Cerebral Palsi (Ateoit tip hariç), Otizm, Mental Retardasyon, Spina Bfida, Down Sendromu, öğrenme bozuklukları, Psikomotor gelişim gerilikleri, postur ve işitme özürlü olan 7-15 yaş arasındaki özürlüler katılabiliyor.

   HALK, YÜKSEK MALİYETİ KARŞILAYAMIYORDU

   Yüksek maliyet nedeniyle orta ve alt gelir grubuna sahip halkın yararlanamadığı hippoterapi yöntemi fiziki yoğunlaşma ve denge hareketleriyle kişinin kendine güvenini artırıyor. Uygulama ayrıca sinir ve dolaşım sistemini de düzenliyor.


   Zihinsel ve bedensel engelli bireyler, otistikler, depresifler ve beyin travması geçiren kişilerin iyileşme sürecine katkı sağladığı belirlenen hippoterapi; ilaç tedavisi, cerrahi ve rehabilitasyon gibi asıl tedavi yöntemlerinin alternatifi değil, onlara destek bir uygulama olarak tanımlanıyor.
   İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü: 0212 449 96 00> ÇağdasUlus

    Similar topics

    -

    Forum Saati C.tesi 26 Mayıs 2018, 2:11 pm