HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.

TEMEL FIKRALARI:))) FLAPPINGBUTT

Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

Join the forum, it's quick and easy

HERKONU FORUM SİTESİ

Herkonu Forum Sitesi'ne Hosgeldiniz.

TEMEL FIKRALARI:))) FLAPPINGBUTT

Ailemize katilmak ister misiniz ? glsme

HERKONU FORUM SİTESİ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERKONU

Similar topics

TEMEL FIKRALARI:)))

Hande(NURİCAN'ın annesi)
      Hande(NURİCAN'ın annesi)
      Tecrübeli
      Tecrübeli

Kadın
      Burç Sembolü : Başak / 24 Ağustos - 23 Eylül
      Mesleği : NURİCANIN ANNESİYİM
      Medeni Durumu : Evli
      Çocuk Sayısı : 1
      Eğitim Durumu : MESLEK LİSESİ
      Yaşadığı Şehir / Ülke : BURSA
      Yasaklanma Sebebi Yasaklanma Sebebi : ---
      Site Puanı Site Puanı : 7
      Rep Puanı Rep Puanı : 11

TEMEL FIKRALARI:))) Empty TEMEL FIKRALARI:)))

Mesaj tarafından Hande(NURİCAN'ın annesi) Paz 18 Mayıs 2008, 12:29 pm

Çukur işi

Temel bir grup arkadaşıyla çukur açıyormuş.Bir başka grupda gelip çukurları kapıyomuş. Adamın biri çok merak etmiş ve ne yaptıklarını sormuş.
      Temel: -Bir grup daha fardu, onlarda fidan dikeydu, bucün gelmeduler, piz de pizim işler geri kalmasın diye çalişayruz...

--------------------------------------------------------------------------------
      Firar

Ufak bir suçtan hapse düşen Temel'in koğuş arkadaşı sık sık hastalanmakta haftada bir doktora gitmektedir.Adamın doktordan her gelişinde bir uzvu kesilmektedir.Bir gün bacağı,sonra kolu,eli...Son gelişinde Temel koğuş arkadaşının kulağına eğilir manalı bir gülüşle: -Uy!Hemşerim sanmaki anlamayrum,bağa öyle geliyoki galiba sen kısım kısım firar edeysun...

--------------------------------------------------------------------------------
      İşaret

Balığa çıkacak olan Lazlar konuşuyorlarmış :
      - Dün balık avladığımız yeri işaretledin mi ?
      - Evet kayığa işaret koydum
      - Aptal! Ya bugün başka kayıkla balığa çıkarsak ?!

Paça

Adamın biri Karadeniz'i gezerken bakmış bir köyde bütün koyunlar üç bacaklı. Merak etmiş ve arabasından inip çobana sormuş niye koyunlar böyle diye. Bunun üzerine çoban :
      - Canımız her paça istediğinde koca koyunu kesecek değildik herhalde...

Mendil

Temel ve İdris sahilde gezinirken Temel'in kafasına martı sıçmış. Temel :
      - Mendilin var mı
      - Var da, ne yapacaksın ? Martı çoktan uzaklaştı.

Boyacı Laz

Laza karayollarını boyama işi vermişler. Laz başlamış çalışmaya. İlk gün tam 200 metre boyamış. İkinci gün 100 metre, üçüncü gün 50 metre. Artık dördüncü gün 10 metre boyayınca amiri Lazı çağırmış:
      - Hayırdır evladım iyi çalışıyordun ?
      - Ben yine iyi çalışıyorum
      - İyi ama dün 50 metre bugün de 10 metre boyamışsın.
      - E... haliyle. İlk günlerde boya kovasına gidip gelmek kolaydı, sonraları çok vakit almaya basladı.

Beyincik

Adamın biri beynini değişmek ister. Bunun için bir beyin doktoruna gider... Doktor fiyat listesini gösterir.. Listede şunlar gözükür...
      1 Astronot beyni 25.000
      1 Profesör beyni 50.000
      1 Karadenizli beyni 1.000.000
      Adam listeye baktıktan sonra karadenizli beyninin neden pahalı olduğunu merak eder ve doktora sorar.. Doktor şöyle yanıt verir.
      - Bir astoronot öldürüyoruz iki beyin çıkıyor, bir profesör öldürüyoruz 5 beyin çıkıyor ancak 100 karadenizliden ancak bir beyin çıkıyor.

Sahipsiz

Yargıç, otomobil çalmak suçundan sanık olarak karşısına getirilen Temel'esordu:
      - Otomobil çalmışsın, bunu neden yaptın söyler misin?
      - Sahibi yok sanmiştum...
      - Peki, sahibi olmadığı kanısına nereden vardın?
      - Mezarluğun önine parketmiştu da...

Davet

Temel Fadimeye demiş ki; "Fadime, bu akşam bize gel. Evde kimse olmayacak."
      Fadime akşam gelmiş kapıyı çalmış çalmış kimse açmamış...

Dediği dedik

Temel ile Cemal tuttukları balığın dişi mi erkek mi olduğu konusunda iddialaşmış. Temel çözüm önermiş.
      - Yüzbaşıya soralım.
      - O ne pilir ki?
      - Ama dediğu dediktur.

Teknoloji

Temel Eskişehir'den Ankara'ya gidecek bir trene binmiş. Karşısındakine nereye gittiğini sormuş, İstanbul'a gittiğini öğrenince,
      - Teçnoloji ne çadar celişti, pen purada oturayrum Ançara'ya, sen çarşumda oturaysun İstanbul'a cideysun.

Vurduk oni

- Babam öldü, demis Temel.
      Ilyas sormus:
      - Neden öldü?
      - Apartmanin sekizinci katinin balkonundan düstü.
      - Eyvah parçalandi mi?
      - Yok, giristeki bakkalin tentesine düsünce oradan havalanip karsi apartmana yöneldi.
      - Apartmana mi çarpti, nasil oldu?
      - Yok, karsi apartmanın balkonunda çamasirlar asili idi.
      Çamasir ipine vurup fabrikanin bahçesine düstü.
      - Orada mi öldü?
      - Yok, fabrika çelik yay fabrikasi, bahçedeki yaylarin üzerine düsüp havalandi yeniden...
      - Peki sonra?
      - Sonrasi ne? Baktik ki yere inmiyor, biz de vurduk oni.

Oruç

Dursun Temel'e sormuş
      - Uşağum oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyepilursun?
      Temal - 100 tane demiş.
      Dursun - Hadi oradan yesen yesen 1 tane yersin geriye kalan 99 hamsiyi oruçsuz yersin demiş. Bu espri Temel'in çok hoşuna gitmiş. Yolda Cemal'i görmüş ve hemen sormuş
      - Uşağum oruçlu oruçlu kaç hamsi yiyepilursun ?
      Cemal - 50 demiş.
      -Ha uşağum 100 deseydun sana müthiş bir espiri yapacaktum demiş.

Dursun, çok feci bir trafik kazası geçirir... Koma halinde hastaneye kaldırırlar. Tedavi olurken kendine gelir. Yatağında bakar ki bir kolu yok... Hepten morali bozulur, asabileşir. Bir taraftan da hastaneyi birbirine katar:
      -Ben tek kolla nasıl yaşarım şimdi!
      Diye bağırıp çağırır. Kendini hastanenin penceresinden atıp intihar edeceğini söyler. Doktorlar başına toplanır, bakarlar Dursun ciddi, başlarlar nasihata:
      -Bak evladım, insan tek kolla da yaşayabilir, ölmediğine şükretsene. Sonra beterin beteri var. Geçen yıl Temel de kaza geçirdi. Onun iki kolunu birden kesmek zorunda kalmıştık... Ama o senin gibi bağırıp, hastaneyi birbirine katmadı. Şimdi de gül gibi yaşayıp gidiyor. İnanmazsan git de bak.
      Dursun, bir an sakinleşir, gider yukarı mahallede Temel'i bulur. Bir de bakar ki, Temel'in hakikaten iki kolu kesik ama, Temel bahçede kıvır kıvır oynuyor, hem de nasıl oynuyor...
      Bizim Dursun'un kafası karışır ve hayretle Temel'e yaklaşır:
      -Ula Temel, eyi ki seni gördüm, yoksa hayatum gideyidi. Ula bizim bi kolumuz kesildi diye intihar edeceğidum. Ama senin, iki koli kesik vaziyette, hem de bi dansöz gibi oynamana karşı teselli oldum... Şu dünyanın haline bak, benum tek kolum kesildi diye intihar edecek kadar beyinsuzum, sense iki koli yok göbek ataysun... Derken, Bizim Temel patlar:
      -Ula sen manyak misun, ne göbek atmasi. Sırtım fena halde kaşuniyi... Patlayrum.

Bizim küçük Temel, Okuldan bir türlü mezun olamıyor. En sonunda öğretmen:
      -Oğlum seni imtihan edeceğim. Bilirsen seni mezun edeceğim.
      Temel sevinir, sözlüye kalkar... Hoca:
      -Söyle bakayım Temel, İngiltere'yle Fransa kaç kez savaştılar?
      Küçük Temel:
      -Alti defa savaştiler öğretmenum.
      Hoca:
      -Aferin sana Temel, tebrik ederum, der.
      Küçük Temel, mezun oldum sevinciyle hocaya bakarken, hoca:
      -Peki say bakalım, demez mi?
      Küçük Temel:
      -Bir... İki... Üç... Dört... Beş... Alti.

Temel'in oğlu küçük Temel, okula gittiğinde öğretmeni sorar:
      -Temel, baban nasıl iyi mi?
      Küçük Temel:
      -Öğretmenum, babam dün akşam banyo küvetine girdi, uyudi kaldi oriya...
      Öğretmen şaşkın:
      -Uyudu mu? Desene sular evi bastı, ev mahvoldu...
      Küçük Temel sakin:
      -Yooo öğretmenum öyle olmadi, çünki babam ağzı açuk uyur...

Bizim Temel akıl hastanesinde başhekimdir.. Bir gün Bakanlık Müsteşarı hastaneyi ziyaret eder. Camdan bahçeye bakarken delilerin yüksek bir yerden havuza atladığını görür ve Başhekim Temel’e:
      -Bravo... Çok mükemmel. Hastaların sosyal faaliyetlerini düşünmüşsünüz... Bunun için sizi tebrik ediyorum der.
      Temel’in koltukları kabarır:
      -Sayin Musteşarum siz esas o havuzi bi da su doldurduğumuz zaman görün ne sevineyi zavallılar.
      Müsteşarın tepesi atar. Temel durumu idare etmeye çalışır:
      -Su koysak da farketmez, onlar yüzme bilmeyi ki...

Günah Çıkarma

Temel'le Dursun gezerlerken bir kilisenin önünden geçerler. Temel, Dursun'a "Ula Dursun 5 dakika bekle bi günah çıkartayım". Temel Kiliseye girer Papaz gelir. "Söyle evladım ne günah işiledin?" Temel: "Zina işledim". Papaz: "Kiminle". Temel: "Sanane ya çıkar günahımı gideyim". Papaz: "Ha felanca adreste bir karı var onunlamı zina ettin". Temel: "Yoo". Papaz: "Ha felanca yerde bi karı var onunlamı iş tutuyon". Temel: "Yoo" Papaz: "Felanca adreste bir kumarbaz var eve gitmiyo onun karıyımı beceriyon". Temel: "Yok ya sanane çıkarsana günahımı gideyim". Papaz:" Çıkarmıyom lan yürü git" Temel'i görünce Dursun: Uyy Temel kardeşum tertemiz oldun günahlarından kurtuldun değilmu." Temel:" Yok ula günahlarumdan kurtulmadum ama çok sağlam 3 tane adres aldum"..

Temel Balık Avında
      Bir gün Temel balığa çıkar.İyi bir avdan sonra bir tekne balık tutar.Birden hava patlar ve çok büyük bir fırtına çıkar.Temel duva etmeye başlar. Tanrım beni bu fırtınadan kurtarırsan bütün bu balıkları fakirlere dağıtacağım der içinden. Hava bir zaman sonra düzelir. Temel evine dönmeye başlar. Birtaraftanda balıklara bakar ve içinden bu balıklar fazla, yarısını dağıtsam olur der.Biraz daha sonra balıklara tekrar bakar ve bu balıkların yarısıda çok fazla ben bunların çeyreğini dağıtsam olur der.Biraz daha zaman geçer Temel tekrar balıklara bakar. Tam o sırada hava tekrar bozulur.Temel kafasını gök yüzüne diker ve şöyle der."Haçen sen de şakadan hiç anlamiyusun."

Temelin Kaynanası

Temel bir gün kahveye girmiş. Üstü başı yırtıkmış. Ne oldu diye sormuşlar.
      -Temel: "Kaynanamı gömdük."diye cevap vermiş.
      - Kahvedekiler: "İyi de bu halin ne?"
      -Temel: "Biraz direndi de."

Ütü

Temel’i iki kulağı da yanık vaziyette hastaneye getirmişler.
      Doktor bu duruma şaşırıp sormuş:
      - Nasıl oldu bu?
      - Ütü yaparken telefon çaldı.
      - Peki diğer kulağın nasıl yandı?
      - O da ambulans çağururken!

Temel sehirlerarasi seyahatinde treni tercih etmis ve yatakli olan kompartmana yerlesmis. Az sonra kompartmana cok guzel bir kadin gelmis ve tanismislar. Kadin Is bankasinda calisiyormus. Uzun bir sohbetten sonra
      gece olmus ve yatmak uzere kompartmandaki ranzayi acmislar. Kadin ust kata,Temelde alt kata yerlesmis. Yatmalarindan 10 dakika sonra kadin pijamasinin ustunu cikartip yere atmis. Temel bunu gorunce kadinin kendisinden
      birseyler bekledigini dusunerek kadinin yatagina alttan hafifce vurarak:
      - "Handan Hanım"
      - "Buyrun Temel bey"
      - "Is bankasinin kapilari acildi mi acaba?"
      - "Ne munasebet Temel bey teessuf ederim, bu davranisiniz cok cirkin"
      - "Ozur dilerim Handan Hn. ben sanmistim ki ... !!!"
      Yaklasik on dakika sonra kadin pijamasinin altini cikarmis ve yeniden
      yere
      atmis. Temel bunu gorunce cildiracak gibi olmus ve kendini tutamayarak
      yeniden kadinin yatagina hafifce vurmus
      - "Handan Hanım"
      - "Buyrun Temel bey
      - "Temel bey lutfen kendinize gelin, cok ayip."
      Temel olanlar karsinsinda cok zor durumdaymis ama dayanacak durumda d
      degilmis. Yine de sabretmis ancak 5 dakika sonra kadin bu defa
      camasirinin
      ustunu cikarmis ve atmis. Sabredemeyecek durumda olan Temel yeniden
      ranzaya
      vurarak:
      - "Handan Hanım"
      - "Buyrun Temel bey"
      - "Temel bey bu son olsun lutfen, bir daha ayni sey olursa guvenligi
      cagiracagim."
      Temel buyuk bir hayalkirkligi ile yeniden yatmis. 5 dakika sonra kadin
      camasirinin altini cikartip yere atmis ve bu defa kadinda istekliymis
      ama
      aradan 10 dakika gecmesine ragmen Temelden ses gelmeyince uyudugunu
      sanarak
      endiselenmis ve dayanamayarak seslenmis:
      - "Temel Bey"
      - "Buyrun Handan Hanım"
      - "Temel By Is bankasinin kapilari acildi da !!!"

- "Gerek kalmadi Handan Hanım, biz ceki elden bozdurduk !!! "

Similar topics

-

Forum Saati Cuma 19 Nis. 2024, 5:07 pm